fotka redaktora ČlánkyNovinky

Unikají kompletní specifikace a snímky Samsungu Galaxy S8 a S8 edge

Michael Krahulec27.1.2017 - 11:15 ČlánkyNovinky

O Samsungu Galaxy S8 jsme si už mohli přečíst tolik, že víme jaké specifikace nabídne i jak bude vypadat. Jenže dokud s úniky nepřijde osvědčený zdroj @evleaks, nejedná se o pořádný únik. Evan Blass nyní přichází s kompletními specifikacemi a jako bonus dodává fotografie.

Jak se spekulovalo dříve, Samsung Galaxy S8 bude k dostání ve dvou provedeních – menší flatová verze přijde s 5,8palcovým displejem, větší verze edge nabídne 6,2″ Super AMOLED displej se zakřivením na obou stranách a zajímavým poměrem stran 18,5:9, díky čemuž bude zobrazovač více protáhlejší než u LG G6, které se bude chlubit displejem s poměrem stran 18:9. Oba modely pak přijdou s QHD rozlišením a budou umět rozeznávat intenzitu tlaku na displej.

Uvnitř obou zařízení bude tepat procesor Snapdragon 835 od Qualcommu či Exynos vlastní výroby. Rozdělení procesorů bude stejně jako u loňské generace dle světových trhů. Oba procesory však mají takřka na chlup stejné hodnoty, díky čemuž bude Galaxy S8 a S8 edge o 11% výkonnější, 20% úspornější a 23% graficky svižnější než řada Galaxy S7 (recenze). Obě verze nabídnou 4 GB RAM paměť, přičemž základní interní úložiště bude navýšeno na 64 GB s možností rozšíření o paměťovou microSD kartu. Menší Galaxy S8 bude energii dodávat baterie s kapacitou 3 000 mAh, větší verze potom dostane do vínku o 500 mAh více. Hodnoty to nejsou nikterak vysoké vzhledem k velkým displejům, avšak je nutné přihlédnout k faktu, že procesory jsou vyráběny 10Nm procesorem, který zajišťuje značnou úspornost.

Samsung Galaxy S8
Displej5.8″ Super AMOLED QHD
ProcesorQualcomm Snapdragon 835 (či Exynos)
RAM paměť4 GB
Akumulátor3 000 mAh
Fotoaparát16 MPx + selfie 8 MPx
SystémAndroid 7.0
Cena21 500,- Kč (odhad)

V oblasti fotoaparátu se žádná velká revoluce konat nebude. Na zadní straně obou zařízení totiž najdeme shodný fotoaparát z Galaxy S7, který se chlubí 12 MPx se světelností f/1.7. Samsung měl však zapracovat na softwaru a fotoaparát tak bude umět spousty nových funkcí, například rozpoznávat text či načítat čárové kódy. Vedle fotoaparátu se nachází LED blesk a senzor srdečního tepu, po pravé straně je k vidění snímač otisků prstů. Tím Samsung pravděpodobně zklamal velké množství uživatel, jelikož se předpokládalo, že snímač zabuduje přímo pod displej.

Samsung Galaxy S8 edge
Displej6.2″ Super AMOLED QHD
ProcesorQualcomm Snapdragon 835 (či Exynos)
RAM paměť4 GB
Akumulátor3 500 mAh
Fotoaparát16 MPx + selfie 8 MPx
SystémAndroid 7.0
Cena24 300,- Kč (odhad)

Na přední straně je krom obrovských displejů k vidění přední 8 MPx selfie kamera s f/1.7 a snímač oční duhovky, domovské tlačítko bychom zde hledali marně. Na spodní hraně se pak nachází USB-C slot a o správné fungování všech součástí se bude starat Android 7 „Nougat“.

Podle Evana Blasse se nová řada Galaxy S8 představí 29. března v New Yorku a do prodeje půjde 21. dubna. V Evropě by se měla flatové verze prodávat za 21 500 Kč, varianta edge pak vyjde na 24 300 Kč. V České republice lze očekávat ceny o 1 000 až 2 000 Kč vyšší.

 

Zdroj

Tagy Android Galaxy Samsung Spekulace