fotka redaktora ČlánkyNávodyNezařazenéStarší článek

ROOT ANDROIDU #4: INSTALACE NOVÉHO FONTU

Redakce6.2.2015 - 9:00 ČlánkyNávodyNezařazenéStarší článek

V předchozích třech dílech jsme postupně probrali, co to root je, v čem spočívá, co přináší, a představili jsme si jednu z aplikací, která si s rootem poradí. Dnes se podíváme na další takovou, tentokrát půjde o změnu stylu písma (fontu) ve vašem zařízení s Androidem.

Android_Ice_Cream_Month_wallpaper-1024x472

Zejména majitelé některých modelů od Samsungu by mohli být s podivným písmem ve svých telefonech nespokojení, ať už jsou však vaše důvody ke změně fontu jakékoli, my vám teď ukážeme, jak toho docílit velmi rychle a snadno a ještě si budete moci vybrat z desítek nejrůznějších stylů písma (při výběru však dejte pozor, aby vámi zvolený font obsahoval českou diakritiku).

Desktop

Kromě rootnutého zařízení s Androidem, budeme už potřebovat pouze aplikaci Font Installer, která je dostupná zdarma na Google Play. Za touto aplikací stojí vývojářské studio JRummy Apps Inc., které už má na kontě řadu užitečných a osvědčených aplikací pro root. Po instalaci aplikace postupujeme podle kroků níže:

  • Otevřeme aplikaci Font Installer a povolíme práva Superuser (dejte pozor, abyste měli zaškrtnutou volbu pro přidělení trvalého přístupu a nemuseli při každé operaci znovu povolovat root práva.)
  • Zobrazí se nám tři okénka – v jednom můžeme procházet vnitřní paměť a instalovat dříve stažené fonty, v druhém se zobrazí fonty z příslušného serveru, dostupné ke stažení a ve třetím si můžete důkladně prohlédnout vámi zvolený font a zjistit například maximální velikost písmen, či zda daný font obsahuje všechny požadované znaky a diakritiku
  • Pod tlačítkem nastavení v pravém horním rohu aplikace najdeme možnosti zálohovat současný font a obnovit font z existující zálohy. Před instalací jakéhokoli jiného fontu důrazně doporučujeme vytvořit zálohu současného systémového fontu pro případ, že by se vyskytla chyba, či jste byli s novým fontem nespokojeni.

Desktop1

  • Jakmile máme hotovou zálohu, můžeme se vrhnout na instalaci nového fontu. V okénku serveru klikneme na vybraný font a zvolíme možnost „Install“. Poté se font stáhne do telefonu a nainstaluje se.
  • Po úspěšné instalaci nového fontu, zbývá už jen restartovat telefon, či tablet, a pokud vše proběhlo, jak mělo, máte nyní v systému zbrusu nové písmo, které se odteď bude používat všude od SMS zpráv až po systémové registry v hlubinách Androidu.

To je pro dnešní díl vše a vy už se můžete těšit na pokračování, ve kterém si ukážeme, jak cheatovat ve hrách pro Android.

play

 

Tagy Android Návod Root