fotka redaktora Ostatní testyRecenzeStarší článek

RECENZE: SONY PLAYSTATION TV: PRO NENÁROČNÉ

Redakce2.1.2015 - 10:40 Ostatní testyRecenzeStarší článek

Sony rozhodně neusnulo na vavřínech a stále přináší nové a nové technologie do hráčského koutku dnešního světa. Přesně takovýmto počinem má být již prodávaná konzole PlayStation TV. Tuto „mikrokonzoli“ lze využít mnoha způsoby, především dělá z připojeného zařízení multimediální centrum vaší domácnosti, dále primárně pro hraní her, ať už stažených nebo pomocí karet z PS Vita. Nutnu podotknout, že pro úplnou funkcionalitu je potřeba vlastnit i Playstation 4.

20141201003054

Design a konstrukce – malý a jednoduchý

Samotná konzole je opravdu malých rozměrů, konkrétně  65 x 105 x 13.6 milimetrů, což se vejde do kdejaké kapsy. Nicméně výrobce nepočítá s tím, že to bude nějaké „mobilní“ zařízení ve smyslu přenositelnosti. Design je inspirován PS Vita, od které má převzatý i veškerý hardware, ale o tom až později.

PS-TV-4

Jediné v čem se liší, je v podstatě displej, jelikož žádný na konzoli nenaleznete. Na přední straně se nalézá pouze logo výrobce a indikace zapnutí/vypnutí přístroje. Po stranách také žádné překvapení nehledejte, vše podstatné se skrývá až na zadní straně.

PS-TV-56

Najdeme zde jak zapínací tlačítko, tak USB, HDMI, LAN port nebo zdířku pro napájení, rovněž má zde své místo také slot pro PS Vita memory card.

Funkce – zajímavé a zbytečné

Pro konzoli je velké využití, nicméně hlavní funkcí zůstává nejvíce propagovaná funkce Remote Play. Určitě jste již byli v takové situaci, kdy jste hráli v obývacím pokoji hru a mezitím uprostřed nejlepší bitevní vřavy vás vyruší někdo s tím, že se nutně musí na něco podívat. Právě k tomuto slouží funkce spjata s novou konzolí. Stačí stisknout na ovladači tlačítko sdílet a odejít hrát hru na jinou spárovanou televizi. Přesně v té hře, v té uložené pozici, což je bezesporu výhoda.

PS-TV-1

Další možností je zrcadlení aktuálního dění kamarádovi, nebo přímé pozvání do hry. Samozřejmě konzole udělá z vaší televize „chytrou“ televizi, kde si prohlédnete internet, spustíte video a mnoho dalších funckí. Pokud jste tedy opravdu nenáročný hráč, s krabičkou PS TV si vystačíte sami o sobě. Lze k ní totiž připojit ovladač a hrát hry stažené z obchodu nebo pomocí již zmíněných PS Vita memory card.

Hardware – PS Vita nadruhou

Hardware se nijak neliší od součástek obsažených v PS Vita, což je na jednu stranu velmi dobře. Můžete si totiž zahrát v podstatě to samé, až na hry uzpůsobené pro dotykový displej.

PS-TV-3

Nabízí se vám čtyřjádrový procesor ARM Cortex-A9, 512 MB RAM paměti, 128 MB grafické paměti a 1 GB interní paměti.

Běžné použití v praxi – žádná sláva

Teorie se poslouchá pěkně, avšak praxe je zcela někde jinde. Bez slušného připojení, jenž dneska většina naší populace nemá, dostanete leda tak trhané a opožděné animace. Konzole samozřejmě konektivitou Wi-Fi disponuje, avšak streamování je tak náročné, že je lepší použít raději kabelové pevné připojení.

PS-TV-games-Store

Pokud připojíte televizor s Full HD rozlišením, budete mít také docela smůlu, jelikož PS TV má výstup pouze v HD, takže výsledný obraz nebude vypadat tak líbivě.

Závěr

Za cenu 2 799 korun tak dostanete zajímavou hračku pro spoustu večerů, jenž má plno využití jak pro děti, tak dospělé.

PS-TV-45

V balení navíc máte kupon na aktivací tří her zdarma, což je také dobrá zpráva. Bohužel obsahem balení není žádný ovladač, který je pro hraní už nezbytný.

Tagy Konzole Playstation Recenze Sony