fotka redaktora RecenzeStarší článekWearables

Recenze: Samsung Gear 360, Gear VR a Gear Fit 2: vybavení pro opravdové nadšence

Jan Valtr1.9.2016 - 2:00 RecenzeStarší článekWearables

Do redakce nám opět zavítal Samsung Galaxy S7, který jsme pro vás však již podrobně otestovali. Tentokrát s ním v balení přišla také trojice velice zajímavých doplňků, které podle Samsungu nemohou chybět žádnému nadšenci do moderních technologií. Jedná se o 360 stupňovou kameru Gear 360, brýle pro virtuální realitu Gear VR a také novou generaci populárního fitness náramku Gear Fit 2. Má však tato výbavička reálně nějaký smysl a využití? To se dozvíte v naší podrobné recenzi.

dsc_8871


Samsung Gear 360 – sférická kamera pro každého

Natáčení 360 stupňových videí zažívá v posledních měsících velký boom, ovšem pořizovat je bylo až doposud poměrně složité a také nákladné. Samsung se tuto zajímavou technologii pokusil zmenšit do co nejkompaktnějších rozměrů tak, aby ji mohl využít každý a to kdykoli a kdekoli se mu zlíbí. Právě to by mohlo pomoci k rozšíření jak 360 stupňových videí, tak virtuální reality, která je s nimi úzce spjata.

Design a konstrukce – roztomilý společník

Než se dostaneme k samotnému designu kamery, podívejme se rychle na prodejní balení, ve kterém se kamerka prodává. Krabička má zajímavý oválný design s průhledným vrškem, přes který se můžete pokochat již samotnou kamerou. Po odklopení horní části a vyndání kamerky, která je již našroubována na ministativu, se dostaneme ke zbytku vybavení, které čítá látkové pouzdro sloužící pro bezpečné přenášení kamery, microUSB kabel pro napájení a synchronizaci s počítačem, kožené pouzdro na ruku a čistící hadřík z mikrovlákna. Celkově balení působí poměrně hodnotně a pochválit lze i poměrně velké množství příslušenství.

dsc_9092Další fotografie naleznete v naší Galerii

Pojďme se však podívat již na samotnou kamerku, která nás zajímá samozřejmě nejvíce. Gear 360 lehce připomíná kulečníkovou kouli a to jak svou velikostí, tak tvarem a barvou. Zpracování kamerky je na té nejvyšší úrovni a ačkoli je z plastu, vše doléhá jak má a uživatel se tak nemusí bát Gear 360 plně využít. Díky plastové konstrukci navíc kamerka váží pouze 152 gramů a nijak tak nepřekáží ani při sportu nebo delší chůzi po městě. Zamrzí snad tak jen fakt, že kamerka má pouze IP53 certifikaci, která znamená základní odolnost vůči vodě a prachu. Odolat by tak měla normálnímu dešti, na koupání s kamerou však zapomeňte a používat ji v prudkém dešti také příliš nedoporučujeme.

dsc_8930
Samsung Gear 360 se vyrábí pouze ve velice výrazné bílé barvě, která poměrně poutá pozornost kolemjdoucích, což je ne vždy úplně příjemné. Při testování jsem si občas připadal trošičku trapně, ale je to jen o zvyku. Ve finále je totiž vesměs jedno, zda na selfie tyči nesete svůj smartphone nebo právě kamerku Gear 360. Hlavní součást celé kamery, tedy dvojice čoček, je umístěna na přední a zadní straně a vzhledem k širokoúhlým objektivům poměrně výrazně vystupují z těla kamery. Na pravé straně těla se nachází velká krytka, která pod sebou ukrývá odnímatelnou baterii, microUSB konektor a slot na microSD kartu. Vnitřek krytky je opatřen oranžovým gumovým těsněním, které tak umožňuje zachování certifikace IP53.

dsc_9029

Hořejšek kamery v sobě ukrývá velké tlačítko sloužící pro spouštění a ukončení nahrávání a také miniaturní monochromatický PMOLED displej o rozlišení 72 x 32 pixelů. Ten zobrazuje všechny podstatné informace o kameře jako stav baterie, počet fotografií a maximální délku videa, které je kamera schopna zachytit na vloženou paměťovou kartu, symbol Bluetooth pokud je kamera připojena k telefonu a mnoho dalších věcí. Displej sice není barevný, vzhledem k jeho účelu je to však jedině dobře a skvěle hodnotím jak jeho čitelnost na slunci, tak dostatečné rozlišení.

dsc_8910

Pro pohodlné ovládání Gear 360 umístil výrobce na levý bok zařízení ještě další dvě hardwarová tlačítka. Jedno slouží k zapnutí a vypnutí kamery či jako tlačítko pro návrat v menu kamerky. Samotné menu se pak obsluhuje pomocí spodního tlačítka. Mezi dvojicí tlačítek je umístěna modrá informační LED dioda informující o spuštění kamery, připojení k telefonu a jejím vypnutí. Samozřejmě nechybí ani dvojice červených LED diod, které mají za účel informovat o nahrávání videa a focení, ty se však nachází u každé z čoček. Stereomikrofony pro záznam zvuku výrobce umístil taktéž k přední i zadní čočce, což napomáhá k 360 stupňovému záznamu zvuku, které funguje na výbornou.

dsc_8949

Posledním výraznějším designovým prvkem je klasický stativový závit na spodní straně kamery. Ten má klasické rozměry a neslouží tak pouze k uchycení výrobcem dodávané trojnožky, která při složení slouží zároveň jako držák, ale také pro uchycení kamery na klasický stativ či selfie tyč.
Designem i zpracováním mne osobně kamerka naprosto uchvátila a když jsem ji zrovna nepoužíval v terénu, sloužila jako poměrně vkusná dekorace na mém pracovním stole. Kompaktní rozměry Gear 360 umožňují vzít si kameru všude s sebou a mít ji tak vždy připravenou na další dobrodružství. Díky látkovému pouzdru se navíc uživatel nemusí bát vzít kameru s sebou i do hor či k moři a celkově tak Samsung opravdu chválím.

Hardware – bez zaváhání?

Vyjma fotoaparátů, kterým se budeme věnovat později, se Gear 360 chlubí gyroskopem a akcelerometrem, které slouží ke správnému spojení obrazu ze dvou kamer do jediného snímku, Bluetooth ve verzi 4.1, Wi-Fi, USB 2.0 či NFC. K hladkému a bezproblémovému chodu kamery slouží dvouhodinové nahrávání videa a k plnému nabití potřebuje přibližně hodinu a půl. U kamery mě bohužel po jejím rozbalení zarazil jeden poměrně důležitý fakt.

dsc_8996

Samsung ji totiž prezentuje jako poměrně luxusní výrobek a tak nedokáži pochopit, proč v sobě kamerka nemá zabudovanou alespoň 8 GB interní paměť. K nahrávání videa si totiž Gear 360 hned při spuštění žádá vložení microSD karty, bez které kamera prostě nefunguje. Jenže samotnou paměťovou kartu výrobce do balení nepřibalil a vy tak budete muset investovat další peníze do své vlastní, což je škoda a osobně mě to velice zklamalo.

Uživatelské prostředí a aplikace – vhodné i pro začátečníky

Kamerku Gear 360 lze samozřejmě používat i samostatně, není to však úplně nejlepší a pro plný prožitek z nahrávání 360 stupňových videí je potřeba ji spárovat s telefonem. Zde narážíme na první kámen úrazu, kterým je kompatibilita. Gear 360 se totiž „kamarádí“ pouze s několika málo nejlepšími telefony od Samsungu, bez kterých si kamerku vůbec nemá cenu pořizovat. Párování lze uskutečnit dvěma způsoby a to buď přes NFC, nebo zadáním kódu zobrazeného na kameře do telefonu. Po delším prvním párování se pak kamerka po zapnutí automaticky připojí k telefonu a vše je velice rychlé a bezproblémové.

scr360

Pro práci s Gear 360 si jihokorejský výrobce připravil aplikaci Gear 360 manager, která je uživatelsky velice přátelská a neztratí se v ní ani úplný začátečník. Je rozdělena na dvě záložky a zobrazuje vám jak videa uložená na paměťové kartě, tak vida uložená přímo v telefonu. Soubory lze lehce listovat a samozřejmě si přímo v aplikaci můžete prohlédnout vaše 360 stupňové výtvory. Stačí chviličku počkat, než software spojí fotografii a pak se můžete pouhým pohybem prstu po displeji kochat jak fotografiemi, tak videi.

scr3601

Zvolit lze i takzvaný režim zobrazení pohybu, díky kterému se můžete v 360 stupňové fotografii či videu pohybovat nakláněním a otáčením telefonu. Fotky i videa lze samozřejmě přibližovat a oddalovat nebo udělat ze své fotky panoramatický snímek. Přímo z aplikace lze také celou kameru kompletně ovládat. Ihned po připojení se vám totiž otevře živý náhled a uživatel si jednoduše může vybrat zda chce nahrávat video či fotit, kvalitu, zda chce využít jen jednu nebo obě čočky a vybrat lze také z několika režimů, mezi kterými nechybí například ani režim Time lapse.

scr3602

Aplikace je celkově velice povedená a maximálně zpříjemňuje používání kamery. Co však příliš nepotěší je export a sdílení videa. Sdílet 360 stupňová videa lze sice sdílet přímo na Facebook rovnou z telefonu, tím to však končí. Pro export videa například na Youtube musíte video nahrát do počítače, kde je nutné jej zpracovat ve speciální aplikaci a až pak, po stažení Youtube pluginu, lze video nahrát. Vše je bohužel poměrně složité a zdlouhavé, což příliš nepotěší, obzvlášť když samotná aplikace je velice hezky a přehledně zpracovaná.

Kvalita videa – to je oč tu běží

Patříte-li mezi vášnivé fotografy, pak vás kamera rozhodně nezklame. V režimu foto dostanete na výběr ze 14 MPx a 30 MPx rozlišení. Osobně jsem používal vyšší rozlišení a kvalita fotografií je ohromující. Barvy jsou syté, ale zároveň zůstávají přirozeně věrné a nijak výrazně nekřičí, jako tomu je zvykem u telefonů jihokorejského výrobce. Za zhoršených světelných podmínek sice fotografie trpí na šum o trochu více, než bych si představoval, není to však nic strašného a neruší to celkově velice dobrý dojem.

>> Video bylo odstraněno <<

S nahráváním videa je to již bohužel o krapet horší. Sférické záznamy lze pořizovat v několika rozlišení, konkrétně 1 920 × 960, 2 560 × 1 280, 2 880 × 1 440 a 3 840 × 1 920. Všechny záznamy lze natáčet pouze při 30 FPS, výjimku tvoří pouze rozlišení 2 560 x 1 280 pixelů, které umožňuje natáčení až při 60 FPS a osobně jsem jej používal nejčastěji. Samotnou kvalitu videa bych si představoval o něco lepší, než jak tomu skutečně je. Záznam často postrádá dostatečné podání barev a trpí na vyšší šum a to i při jen lehce zhoršeném počasí. I přesto však kamera bravurně utváří 360 stupňový obraz a to je právě to, proč stojí za to si ji zakoupit.


Samsung Gear VR – vstup do jiného světa

Samsung Gear 360 sice umožňuje nahrávat 360 stupňová videa, pro plný prožitek z nich je však třeba si je někde přehrát. Nejlepší variantou, a to nejen pro přehrávání 360 stupňových videí, by mohl být Gear VR, tedy brýle virtuální reality, které vám dle výrobce nezruinují rozpočet a přeci nabídnou plný virtuální prožitek. V naší redakci jsme již otestovali minulou generaci brýlí a podrobnou recenzi si tak můžete přečíst zde. My se nyní pojďme podívat, co nabízí nová generace a zda má cenu si ji pořizovat.

dsc_9490

Samsung Gear VR nejsou virtuální brýle v tom pravém slova smyslu. Nemají totiž vlastní displej ani výpočetní výkon. Pro správné fungování do nich totiž musíte vložit telefon, v tomto případě Samsung Galaxy S7 nebo S7 edge. Telefon následně zajišťuje celý výkon a brýle samotné jsou spíše takovým zprostředkovatelem obrazu. Designových změn se oproti minulé generaci příliš neudálo. Telefon se stále upevňuje z přední strany a k synchronizaci s brýlemi slouží microUSB konektor.

dsc_9507

K patřičnému zaostření poslouží kolečko na horní části brýlí a samotné uživatelské prostředí se ovládá touchpadem na pravé straně brýlí. Ovládání je poměrně intuitivní a po několika málo minutách cviku se na něj dá snadno zvyknout. Menší změny lze zpozorovat na popruzích, které slouží k uchycení brýlí na hlavě. Ty jsou menší a jednodušší, nicméně na hlavě nijak netlačí a dají se velice snadno přizpůsobit, takže používání brýlí je poměrně pohodlné.

dsc_9440

 

Aby bylo možné brýle využít, musíte mít v telefonu staženou aplikaci Oculus, která se po vložení telefonu do brýlí promění v plnohodnotné uživatelské prostředí. Pohybovat se lze v něm pouhým pohybem hlavy a pro potvrzení výběru se stačí dotknout touchpadu na pravé straně brýlí. Pro Gear VR je v současnosti dostupné poměrně široké množství her a aplikací. S Gear VR si tak můžete užít všechna 360 stupňová videa na Youtube, projdete se po všech zajímavých městech a památkách nebo se můžete projet na horské dráze. K dispozici je toho samozřejmě mnohem více a náročnější hráči ocení jistě některé střílečky, jako Suicide Squad, které vás neuvěřitelně vtáhnou do děje a hraní her tak dostává úplně jiný rozměr.

desktop

 

Jediným neduhem brýlí, který mne upřímně rozptyloval, je bohužel rozlišení displeje telefonu. To je sice v případě Samsungu Galaxy S7 2 560 x 1 440 pixelů, což dává jemnost 577 pixelů na palec, to je na virtuální realitu bohužel stále málo a v režimu virtuální reality je bohužel jasně patrný hrubší rastr displeje, což trochu kazí celkový dojem z brýlí. Tak či tak, Samsung Gear VR je zajímavým doplňkem k vašemu telefonu a dá se s ním užít spousta zábavy.


Samsung Gear Fit2 – to nejlepší pro nadšené sportovce

Posledním příslušenstvím, na které se v dnešní recenzi podíváme, je druhá generace populárního fitness náramku Gear Fit2, který najde využití nejen při sportu, ale i v běžném životě. Co může nabídnout a jak se nosí?

Design a konstrukce – gumová jistota

Jak se později dozvíte, Samsung Gear Fit2 mi při testu skutečně přirostl k srdci, první dojem však nebyl úplně nejlepší. Viníkem je strohé prodejní balení, které nepůsobí příliš hodnotně. Kromě samotného náramku s pásky se v balení nachází pouze levně působící nabíjecí kolébka, ke které se výrobce neobtěžoval přidat ani adaptér do zásuvky, ani žádné další příslušenství. Prodejní balení ale není to nejdůležitější a pojďme se tedy podívat na samotný náramek.

dsc_9193

Samsung Gear Fit2 designově vychází ze svého dva roky starého předchůdce, je ovšem obohacen o některé podstatné prvky a lze jej tak brát jako zbrusu nové zařízení. Zdaleka nejvíce zaujme překrásný zakřivený displej a také vkusně vypadající gumový opasek. Vzhledově jde skutečně o unikát a s jinými fitness náramky si jej rozhodně nespletete. Účinnou zbraní, se kterou vyráží Gear Fit2 do boje, je prvotřídní zpracování, na kterém se nedá najít jediná chybička. Vše sedí jak má, nikde nic nevrže, náramek padne perfektně na každou ruku a hmotnosti pouhých 30 gramů ani nebudete vědět, že jej máte na ruce. Ačkoli je konstrukce hlavní jednotky plastová, rozhodně nepůsobí levně a skvěle vyřešené je i zapnutí pásku, které se dá pohodlně zvládnout jednou rukou a nemá tendenci se rozepínat, což je při sportu velice důležité.

dsc_9378

Jak již bylo zmíněno, hlavním prvkem náramku je displej, ale neobešli bychom se ani bez dvojice hardwarových tlačítek na pravé straně. Jedno slouží pro zapnutí náramku, otevření nabídky aplikací a okamžitý návrat na ciferník, druhé pak slouží pro návrat v menu o krok zpět. Důležitá je samozřejmě také certifikace IP68, která značí odolnost vůči prachu i vodě a vy se tak nemusíte bát vyrazit s náramkem do terénu a plně využít jeho potenciál. Nedoporučuje se však jít s náramkem plavat a obzvlášť výrobce varuje před plaváním v moři, které by mohlo Gear Fit2 zničit.

Displej – chlouba zápěstí

Jednoznačně největším lákadlem Samsung Gear Fit2 je 1,5 palcový zakřivený displej. Ten díky technologii AMOLED a rozlišení 216 x 432 pixelů nabízí nejen krásně syté a jasné barvy, ale také prvotřídní jemnost i úroveň jasu a s jeho čitelností tak nebudete mít problém ani na přímém poledním slunci.

dsc_9224

V případě potřeby lze navíc na 5 minut nastavit jas displeje na úplné maximum, což sice ještě více pomáhá snadné čitelnosti na slunci, ovšem také velice rychle spotřebovává baterii.

Hardware – vše potřebné

Samsung Gear Fit2 samozřejmě nepotřebuje k pohodlnému fungování nijak oslňující hardware, něco jej však pohánět musí. Pohodlný chod nenáročného systému Tizen zajišťuje dvoujádrový procesor s taktem 1 GHz doplněný 512 MB RAM a 4 GB interní paměti, která poslouží nejen systému, ale také například pro uložení hudby. Ano, Gear Fit2 může fungovat celkem bez omezení i bez telefonu a to za předpokladu, že s ním spárujete bezdrátová sluchátka.

dsc_9202

Při běhu se tak nemusíte stresovat s tím, kam uložit telefon aby vás neomezoval a vyběhnout jen s chytrým náramkem a Bluetooth sluchátky a nepřijdete ani o info o vašem běhu, jelikož Gear Fit2 má v sobě zabudovanou GPS, která celý váš běh bezpečně zmapuje a při opětovném připojení k telefonu všechna data přenese. Chod náramku je zabezpečován baterií o kapacitě 200 mAh, která při běžném používání vydrží s klidem dva celé dny na jedno nabití.

Uživatelské prostředí a aplikace – Tizen opět na scéně

Zatímco většina výrobců volí pro svá chytrá zařízení systém Android Wear, Samsung si jde vlastní cestou a jak chytré hodinky, tak chytré náramky běží na systému Tizen. Ten dává Samsungu absolutní volnost a může si jej tak uzpůsobit přesně podle svých představ. Systém je díky tomu jednoduchý, svižný a především přehledný. V prostředí se dá pohybovat především gesty, která si rychle zafixujete a ovládání se stane naprosto přirozené. Středobodem je samozřejmě úvodní obrazovka, která má za úkol především zobrazit aktuální čas, a to pomocí jednoho z velice povedených ciferníků. Na výběr je z několika variant analogových i digitálních hodin, které si lze dále barevně i stylově doladit přesně dle vašich potřeb.

scrgear

Mimo hodin vás domovská obrazovka může seznámit i s počtem nachozených kroků, vystoupaných pater nebo údaj z posledního měření srdečního tepu. Další ciferníky si pak můžete zakoupit z Galaxy Apps. V této aplikaci si krom ciferníků můžete stáhnout i další aplikace pro Gear Fit2, kterých však moc není a běžný uživatel se hravě spokojí s předinstalovanými aplikacemi. Samotná synchronizace s telefonem se provádí přes jinou aplikaci, konkrétně Samsung Gear. V té lze měnit ciferníky, měnit uspořádání aplikací, odeslat hudbu do náramku, spustit funkci Najít moje Gear  nebo spravovat oznámení. Podstatnou součástí chytrého náramku jsou totiž mimo jiné právě notifikace, které Gear Fit 2 zvládá bravurně. Při přijetí zprávy na Facebooku tak lze rychle odpovědět přímo z náramku odesláním palce nahoru nebo notifikaci smazat.

kolaze

Hovory či SMS zprávy bohužel kvůli absenci mikrofonu i reproduktoru nejde z hodinek vyřídit, ale jde je odmítnout s odesláním předem definované zprávy. Stejně tak po přijetí upozornění z Instagramu náramek zobrazí celou zveřejněnou fotografii, což je u chytrého náramku nezvyklé a určitě to oceňuji. Do přehledu zmeškaných upozornění se uživatel dostane z domovské obrazovky gestem vpravo, gestem vlevo se pak dostaneme do přehledu všech aplikací. Celkově hodnotím prostředí Gear Fit2 jako velice povedené a nemám k němu jedinou výtku. Tu bych si však dovolil ke konektivitě. Samsung Gear Fit2 je sice kompatibilní se všemi zařízeními s Androidem 4.4 a novějším, které mají zároveň alespoň 1,5 GB RAM, podpora systému iOS však chybí, což mne, jakožto uživatele iPhonu, poměrně mrzí.

Multimédia – základ, který postačí

Samsung Gear Fit2 si nesmíme plést s chytrými hodinkami, na které si tento chytrý náramek rozhodně nehraje. Spokojit se tak musíme s omezeným počtem aplikací, které však k předpokládanému využití plně postačí. Gear Fit2 několikrát denně sleduje vaše denní aktivity, o kterých vás následně informuje. Náramek dokáže také sám rozpoznat běh a začít jej monitorovat.

scrgear1

Další aktivity lze sledovat v aplikaci Cvičení, ve které si kromě běhu můžete zvolit jízdu na kole, cvičení na veslovacím stroji a mnoho dalších aktivit. Díky GPS čipu navíc nepotřebujete k monitoringu běhu či jízdy na kole telefon, což je obrovská výhoda. Vaše aktivity si můžete prohlédnout v aplikaci S Health ve vašem telefonu, podpora aplikací jiných vývojářů bohužel zatím chybí. Kromě aplikace Cvičení v hodinkách najdete například časovač, stopky, měřič srdečního tepu či funkci najít telefon.


Závěr

Když nám do redakce přišla trojice příslušenství k Samsungu Galaxy S7, upřímně jsem moc nevěděl, co od toho mohu čekat. Byl jsem však mile překvapen a vše, co jsem měl možnost otestovat, se mi poměrně zalíbilo. 360 stupňová kamera Gear 360 je poměrně specifické zařízení, které rozhodně není pro každého. Pokud však rádi fotíte a chtěli byste si trochu zaexperimentovat, pak si s Gear 360 užijete rozhodně spoustu zábavy. Jediným problémem je tak kompatibilita, jelikož Gear 360 funguje pouze se sedmi nejdražšími telefony jihokorejského výrobce, tedy modely Samsung Galaxy S7, S7 edge, S6, S6 edge, S6 edge+, Note 5 a nově také Note 7. Pokud byste o ni měli zájem, můžete ji zakoupit za 9 786 Kč.

dsc_9529

Brýle virtuální reality se dají označit spíše za zajímavou hračku, nicméně pokud se rozhodnete zakoupit si Gear 360, má pro vás cenu i koupě Gear VR. Poslouží vám na prohlédnutí vámi pořízených videí a vy se tak budete moci vrátit na místa, na kterých vám záleží a připomenout si tak například dovolenou. Zajímavé je také zahrát si virtuální hru či přenést se na jakékoli zajímavé místo na zemi a prohlédnout si jej tak, jak to umožňují jen a pouze virtuální brýle. Samsung Gear VR můžete zakoupit za 3 490 Kč a jen připomenu, že musíte vlastnit jeden z telefonů Samsung Galaxy S7, S7 edge, S6, S6 edge, S6 edge+ a Note 5 a Note 7.

dsc_9083

Zdaleka nejvíce mne ze všech testovaných produktů zaujal chytrý náramek Gear Fit2. Ten je skvěle konstrukčně zpracován, hodí se jak na sport, tak na běžné nošení. Náramek perfektně sedí na ruce a s vhodně zvoleným ciferníkem vypadá velice nadčasově. Opravdu mne tak mrzí, že Gear Fit 2 není kompatibilní s iOS, tudíž si jej nemohu ke svému iPhonu zakoupit. Dle mého názoru se jedná o nejpovedenější chytrý náramek na trhu. Můžete si jej zakoupit za cenu 4 786 Kč a dostupné jsou v šedivé, modré a růžové variantě.

Další fotografie naleznete v naší Galerii

Hodnocení

Samsung Gear 360

Design a konstrukce – 8/10

Hardware – 6/10

Uživatelské prostředí – 7/10

Kvalita fotoaparátu – 8/10

Celkem 80%

Samsung Gear VR

Design a konstrukce – 8/10

Funkce a aplikace – 8/10

Celkem – 83%

Samsung Gear Fit2

Design a konstrukce – 10/10

Displej – 9/10

Uživatelské prostředí a aplikace – 8/10

Celkem – 94%

Tagy Android Chytré hodinky Fitness Galaxy Gear Outdoorová kamera Recenze Samsung Virtuální realita Wearables