fotka redaktora Ostatní testyRecenzeStarší článek

RECENZE: RAIING ITHERMONITOR: CHYTRÉ MĚŘENÍ TEPLOTY

Michael Krahulec29.11.2014 - 11:00 Ostatní testyRecenzeStarší článek


Každý to známe, když jsme nemocní, je velmi často potřeba měřit teplotu, což je obzvlášť pro děti velmi nepříjemnou záležitostí. I samotní rodiče jsou často obtěžováni pravidelným vstáváním a neustálým přeměřením teploty svého potomka. Společnost Raiing však přichází s jednoduchým řešením – dětský teploměr iThermonitor s Bluetooth a chytrou aplikací pro mobilní telefony.

v2_01

Design a konstrukce – klíčem rozměry a hmotnost

Raiing iThermonitor ani zčásti nepřipomíná standardní digitální či rtuťové teploměry. Jedná se o jakousi placku s rozměry pouhých 52 x 31 x 6,5 milimetru a váhou 6 gramů (bez baterie), a to z jasného důvodu, jelikož se novinka umísťuje pomocí jakýchsi lepících náplastí do podpaží dítěte.

DSC_0006Další fotografie naleznete v naši Galerii

Teploměr iThermonitor je samozřejmě vyroben z netoxických a jinak zdraví škodlivých látek, plastové zpracování je příjemně jemné a ostrou hranu budete hledat jen těžko. Na přední straně můžete nalézt pouze logo výrobce a senzor pro měření teploty. Ani z druhé strany toho není moc k vidění, pouze ON/OFF tlačítko a krytka umístění baterie.

DSC_0007

Právě krytka je největším neduhem, pouze pokud se důkladně neřídíte přiloženým návodem. Jedná se o otočný plastový klíč s drážkou, která navazuje dojem, že krytka bude držet více než pevně. Při správném uzavření s použitím jakéhosi klíče, je vše v pořádku, ale pokud krytku „utáhnete“ svépomoci prsty, k otevření nepotřebujete takřka žádnou velkou sílu, často se i stalo, že se kryt sám uvolnil a baterie vypadla, proto zdůrazňujeme použití klíčku, který je součástí balení.

DSC_0012

Díky baterii vydrží iThermonitor v provozu i několik desítek dní. Po spuštění vás přivítá prosvítajcí modrá LED dioda pod plastovou konstrukcí, která má ideální světelnost například pro nerušený noční spánek. Poté stačí pouze spárovat s chytrým telefonem.

Aplikace – jednoduchost, elegantnost

Hned na úvod je potřeba zmínit, že pokud vlastníte pouze telefon se systémem Android, budete mít bohužel smůlu. Raiing iThermonitor je oficiálně dostupný pouze pro platformu iOS, pokud byste chtěli aplikaci nainstalovat na Android, malá šance tu je. V Obchodě PLAY je k nalezení „kopie“ aplikace, která však komunikuje pouze v angličtině a nenabízí všechny funkce v plném rozsahu.

DSC_0020

Po spárování teploměru s aplikací se vám na telefonu zobrazí jakýsi kulatý graf, v jehož středu se nachází aktuální údaje o teplotě. Po prvotním spuštění chvíli trvá, než teploměr naměří přesnou teplotu, poté je vše ale krásně plynulé a více než přesné.

Na horním okraji kruhu máte možnost nastavit limitní teplotní hodnoty, konkrétně nejnižší a nejvyšší povolenou teplotu. V případě, že naměřená hodnota bude mimo určený limit, telefon vás bude okamžitě informovat, jelikož aplikace běží i na pozadí.

DSC_0021

Raiing iThermonitor dokáže změřit teplotu s přesností na 0,05°C, což je na velkou pochvalu. K dispozici je i funkce připomenutí podání léků či graf naměřených hodnot, díky kterému si můžete udělat přehled například o běžné teplotě vašeho dítěte.

Aplikace nabízí jednoduchý, avšak více než příjemný design, díky kterému budou moci iThermonitor obsluhovat i uživatelé s minimální dovedností systému iOS.

Praxe a závěr – kojenecký ústav doporučuje

V redakci jsme se rozhodli test iThermonitoru pojmout trošku originálně a svěřili jsme tak Apple iPhone 5C a iThermonitor nejmenovanému kojeneckému ústavu v Pardubickém kraji. Po týdenním „testu“, kde iThermonitor částečně nahradil digitální teploměry, se s námi sestřičky podělily o své názory.

DSC_0004

„Raiing iThermonitor je bez pochyb zajímavou technickou vychytávkou, kterou ocení především mladé rodiny. Největší výhodou je přesné měření a jednoduchá aplikace, díky které není nutné dítě v noci budit, naopak mínusy bych hledala těžko.“ – vrchní sestra Lenka K, což je současně i závěrečné hodnocení naší recenze.

Další fotografie naleznete v naši Galerii

 

 

 

Tagy iOS Raiing Recenze Technologie