fotka redaktora RecenzeStarší článekTablety

RECENZE: ACER PREDATOR 8: SKVĚLE OZVUČENÝ HRÁČ

Michal Tymon14.4.2016 - 0:05 RecenzeStarší článekTablety

V redakci jsme otestovali velmi zajímavý tablet od společnosti Acer. Jak už z označení Predator v názvu vypovídá, jedná se o špičkové zařízení s exkluzivním designem a brutálním hardwarovým výkonem. Je tomu tak ale i ve skutečnosti?

asus-predator8-2-100611761-orig

 

Design a konstrukce – od počátku agresivní

Tablet Predator 8 je svým designem naprosto jedinečný. Na první pohled vypadá velice futuristicky, agresivně a složitě, jelikož se nejedná o standardní tvar obdélníku, jako tomu je u většiny tabletů na trhu. Z čelní strany vás upoutají čtyři červeně zvýrazněné reproduktory, které zároveň na spodní a horní straně vytvářejí výřez pro ruce, když budete držet tablet na šířku, například při hraní her. Zepředu se nachází samozřejmě velký displej s poměrně širokými rámečky a uprostřed nad ním nalezneme čočku předního fotoaparátu.

DSC_0009Další fotografie naleznete v naší Galerii

Zadní straně vévodí velká kovová plocha s logem Predator. Nahoře a vespod najdeme pogumované „madla“ sloužící pro pevnější úchyt při hraní her. V jednom z madel se ukrývá i čočka zadního fotoaparátu. Levá strana tabletu je bez tlačítek a s otvorem pro microSD kartu, a tudíž na pravé straně se nachází kolébkové tlačítko pro ovládání hlasitosti a také probouzecí spínač. Na horní straně máme potom otvor pro 3,5 mm Jack konektor a také slot microUSB pro nabíjení.

DSC_0003

Celý design tabletu je laděn do šedo-červené kombinace barev, což velmi chválím, avšak použité materiály a zpracování jsou již na tom o něco hůře. Celý tablet je více méně z plastu, kromě zmiňované kovové plochy na zádech. Samotné zpracování je na nižší úrovni, jednotlivé kusy plastu sice doléhají a lícují, ale tablet jako celek, například při „ageresivnějším“ hraní her, vrže a to je opravdu velmi nepříjemné.

DSC_0024

Otázka týkající se ergonomie je však u tohoto modelu zvládnuta na výbornou, tablet tedy při hraní her nemá tendenci vyklouzávat z ruky uživatele, tudíž zážitek ze hry si s tabletem odnesete více než kdy jindy.

Hardware a výkon – překvapivé problémy

Tento tablet byl samozřejmě předurčen především k hraní her, nicméně zvládnete s ním i obyčejnou kancelářskou práci či volnočasové aktivity. Srdcem Predatoru 8 je výkonný čtyřjádrový procesor Intel Atom X7 s taktovací frekvencí 2,4 GHz. V součinnosti s 2 GB RAM pamětí zajišťují vcelku plynulý chod systému, avšak při zapnutí náročných 3D her se začne mírně zasekávat a lehce přehřívat. Pro obyčejný smartphone či tablet by byly tyto specifikace více než dostačující, pro herní tablet ale mohl Acer alespoň sáhnout po 3 GB RAM či ideálně dokonce po osmijádrovém procesoru. Přes tyto nedostatky jen stěží můžeme tento tablet označit za herní.

DSC_0065

Dostatek místa pro vaše aplikace zajišťuje vnitřní úložiště o velikosti 32 GB, přičemž tablet lze doplnit o microSD kartu. Nové aplikace a tedy i hry je ale nutné ukládat do interní paměti. Příjemným překvapením je dvojice hmatových vibračních motůrků, které vytváří dokonalou zpětnou odezvu do vašich rukou. Predator dosáhl v AnTuTu Benchmarku skóre 51183, a skončil tedy na krásném 13. místě v tabulce.

Displej – líbivé Full HD

Tabletu vévodí velký 8palcový TFT displej s rozlišením 1920 x 1200 pixelů, tedy Full HD. Jemnost displeje činí 320 pixelů na palec, přičemž samotná mřížka pixelů je při normálním použití neviditelná. Díky LCD technologii a Predator ColorBlast je vykreslení barev naprosto dokonalé i při nejvyšším jasu displeje, proto se na první pohled může zdát, že máte čest dokonce s QHD rozlišením.

DSC_0053

Díky funkci Predator MediaMaster si můžete nastavit i jednotlivé profily, tóny barev společně se zvukem například pro film, čtení nebo právě hry. Výborná je také čitelnost na přímém slunci a velmi ostré pozorovací úhly. Naopak menším nedostatkem je, že displej nemá automatickou regulaci jasu. Proč výrobce snímač nezabudoval je vcelku nepochopitelné.

Baterie – žádný vytrvalec

Dostatek energie na hraní her zajišťuje lithium-polymerová baterie s kapacitou 4 420 mAh, což se může jevit jako dostatečná hodnota, ale zdání klame. Při plné zátěži náročných 3D her, aktivitě na sociálních sítích, čtení e-mailů jsem se dostal průměrně na 5 hodin výdrže.

DSC_0032

Naopak při velice občasném použití, kdy prvotní je pro uživatele jeho chytrý telefon, byla maximální výdrž téměř tři dny. Čas do plného nabití činí necelé tři hodiny a pochvalu si zaslouží jednoduchý úsporný režim, který vám vypne Wi-Fi, mobilní data, určování polohy a další funkce, které nadměrně zatěžují baterii.

Zvuk – král trhu

A konečně jsme se dostali k nejsilnější stránce tohoto zařízení, a tou je samozřejmě zvuk. Predator 8 má totiž čtveřici reproduktorů Predator Quadio, jež vytvářejí nádherný a čistý zvuk. Při výběru zvukového režimu Krajina je tablet schopen prohodit levý zvukový obsah se zvukovým obsahem pravým, což vytváří skvělý virtuální dojem.

DSC_0034

Čtveřice reproduktorů se také pyšní jedním světovým unikátem, a tím je hlasitost. Reproduktory v tomto tabletu jsou údajně nejhlasitějšími na světě a tablet je tedy předurčen pro sledování akčních filmů, hraní her či kvalitní poslech hudby. Samotný výstup pro sluchátka je také na velmi dobré úrovni, nicméně v balení nejsou sluchátka dodávána a proto musí uživatel sáhnout po svých.

Uživatelské prostředí – barevné a přehledné

Acer Predator 8 běží na Androidu 5.1 „Lollipop“. Celý systém je velice svižný a výborně odladěný. Grafická nadstavba v základu designově koresponduje s designem celého tabletu a je laděna do červeno-šedé barvy.

Prostředí potěší různými aplikacemi a zajímavými funkcemi, jinak se ale jedná o klasický Android s mírnou úpravou designu od Aceru, který není dále nutný více představovat.

Fotoaparát – lehký podprůměr

Možná by stačilo pouze napsat, že hlavní fotoaparát nabízí pouhých 4,9 MPx – každý by si ještě udělal obrázek o kvalitě. Samotného mě ale mnohdy překvapilo, jak jsou některé fotky ostré a vykreslené.

DSC_0042

Při občasném focení tímto přístrojem si tedy ostudu rozhodně neuděláte. Velkým nedostatkem je však absence přisvětlovací LED diody, a tedy focení večer je naprosto nemyslitelné. Nastavení fotoaparátu není nijak zvláště obsáhlé, ale naprosto dostačující.

Přední kamerka dostala rozlišení 1,9 MPx, což postačí pouze na méně kvalitní videohovory. Ostatně, na selfie není vhodný ani zadní fotoaparát.

Multimédia – bohatá nadílka

Jelikož se jedná o zařízení s Androidem, tak již v základu nalezneme celé portfólio aplikací patřící společnosti Google. Krom toho jsou zde nainstalovány také Acer aplikace jako například EZ Gadget, EZ Snap, EZ Note a jiné.

predatorSCR2

Mezi předinstalovanými aplikacemi najdete také aplikaci Games od společnosti Gameloft, Office Suite 8, ASTRO, Booking.com nebo antivirus společnosti McAfee. Aplikací je v základu opravdu dost a většina je použitelná, tudíž nemusíte nic odinstalovávat a zakazovat, jako je tomu u konkurence. Za pochvalu určitě stojí přehledný správce souborů ASTRO nebo aplikace EZ Note, kde si lze psát poznámky, ale také kreslit návrhy či obyčejné obrázky.

DSC_0041

Nesmím zapomenout ani na vynikající Acer Portál, kde naleznete podporu a diagnostický nástroj, přičemž vám ihned otestuje například zvuk tabletu, kalibraci displeje a další nastavení.

Závěr

Po příchodu tohoto přístroje do redakce jsme byli unesení a měli jsme vysoká očekávání. Acer Predator 8 je však splnil jen z části. Po stránce designu nemám co bych vytkl – pokud máte rádi trošku originálnější design, určitě budete se vzhledem Predatoru spokojeni. Méně nadšeni budete z dílenského zpracování, které není až tak skvělé. Ale ergonomie je dokonalá a tablet padne do ruky jako ulitý, především když je orientován na šířku.

DSC_0045

Hardwarová výbava je více méně dostačující, ale při hraní opravdu náročných her se tablet začne mírně sekat, což určitě zamrzí a tudíž nelze jej označovat za herní tablet. Největším tahákem tabletu se tak stává vynikající Full HD displej a především čtveřice předních reproduktorů. Společnosti Acer se tedy podařilo vyrobit tablet s jedinečnou vlastností na trhu, proto si jej i přes některé neduhy nechává vcelku slušně zaplatit – na Alza.cz tablet pořídíte za 9 250 Kč.

 Graf ceny produktu Acer Predator 8 NT.Q01EE.008 poskytuje server Heureka.cz

Další fotografie naleznete v naší Galerii

Hodnocení

Displej – 8/10

Vzhled – 9/10

Zpracování – 6/10

Výkon – 7/10

Fotoaparát – 5/10

Výdrž baterie – 7/10

Celkem – 75%

Tagy Acer Android Recenze Tablet Technologie