fotka redaktora ČlánkyNovinkyStarší článek

PRVNÍ DOJMY: ALCATEL UVÁDÍ NA ČESKÝ TRH MODELY IDOL 4 A IDOL 4S, CENY PŘÍJEMNĚ PŘEKVAPÍ

Jan Valtr17.6.2016 - 18:00 ČlánkyNovinkyStarší článek

Alcatel dnes v prostorách výcvikového centra CATC na Letišti Václava Havla oficiálně představil dvojici nových vlajkových lodí Alcatel Idol 4 a Idol 4S pro český trh. Designu a vlastnostem telefonů jsme se již věnovali v samostatném článku, kde si o nich můžete přečíst více. Alcatel začal svou prezentaci zmínkou o výrazné změně loga, které zahrnuje i zestručnění názvu z Alcatel OneTouch na pouhý Alcatel.

IMG_1038

Dále již přišlo k představení samotných telefonů, které se designově nijak výrazně neliší, výbava obou zařízení je však výrazně odlišná. Alcatel Idol 4 nabízí 5,2 palcový IPS displej s Full HD rozlišením. O výkon zařízení se stará osmijádrový procesor Snapdragon 617 doplněný 3 GB RAM. Fotoaparát Idolu 4 má rozlišení 13 MPx a dle výrobce se může chlubit velmi rychlým ostřením.

Vlajková loď výrobce, model Idol 4S, se chlubí 5,5 palcovým 2K AMOLED displejem. Poháněn je rychlejším Snapdragonem 652 taktéž v kombinaci s 3 GB RAM. U fotoaparátu došlo k navýšení rozlišení na 16 MPx, zatímco přední selfie kamerka nabídne u obou modelů 8 MPx rozlišení. Obě varianty telefonů disponují podporou všech mobilních evropských LTE sítí a běží na operačním systému Android 6.0.

Cena Idolu 4 je pro Českou republiku stanovena na 7 499 Kč a prodávat se začne na konci července, prémiovější Alcatel Idol 4S bude stát 11 999 Kč a prodej začne na konci června. Výrobce se celým svým portofoliem zařízení zaměřuje na věkovou skupinu 15-35 let, čemuž odpovídá i vzhled a funkce zařízení. Ta se snaží být co nejpoutavější, designově zajímavá a výrobce dává důraz i na propojení se sociálními sítěmi.

U modelů Idol 4 i 4S tak najdeme nové Boom tlačítko, které nabízí mnoho zajímavých multimediálních funkcí. Díky tlačítku tak můžete například okamžitě zachytit fotografii při vypnutém displeji, umělecky smíchat fotografie v galerii, vytvořit zajímavé efekty ve videích nebo zobrazit efektní 3D informace o počasí přímo na domovské obrazovce. Velkou zajímavostí je jistě i bohaté prodejní balení, zahrnující brýle virtuální reality, kvalitní pecková sluchátka JBL nebo ochrannou fólii a kryt. Alcatel nezapomněl ani na zvukovou stránku telefonů a oba telefony disponují rovnou čtyřmi reproduktory pro perfektní prostorový zvuk, který lze opět ještě vylepšit stiskem Boom tlačítka.

IMG_1031

Stejně jako u Alcatelu Idol 3 i zde můžete prostředí telefonu libovolně přetáčet a to rovnou ve čtyřech směrech. Je tak jedno jestli telefon držíte normálně, na šířku či vzhůru nohama, prostředí bude vždy správně tak, aby se telefon dal pohodlně používat. Co se designu týče, obě zařízení zaujmou vkusně vypadajícím skleněným tělem s kovovým rámečkem. V Česku se dočkáme zlaté a šedé varianty, které se liší i barvou kovového rámečku. Atraktivní pak telefon dělá především skleněná zadní strana s efekty odlesků světla, které dávají telefonům prémiový vzhled a nádech luxusu. Spolu s telefony Idol 4 a 4S uvádí výrobce na trh i trojici telefonů z řady Pop 4 a konvertibilní zařízení Plus 10 s Windows 10 Home.

Tagy Alcatel Android Idol