fotka redaktora Články

Představujeme nový Smartfoun.cz: jaké novinky a vylepšení přináší?

Redakce1.1.2017 - 0:00 Články

Vážení čtenáři a fanoušci Smartfoun.cz, po delší odmlce jsme zpět a to rovnou se zbrusu novým webem. Přípravy na novém Smartfounu probíhaly od léta 2016, avšak jednalo se spíše o modernizaci webu. Po technických problémech jsme se však rozhodli pro razantní krok – začít zcela od nuly a vytvořit zbrusu nový web, který přijde s novým revolučním designem, bude uživatelsky přívětivější a především bude dostupný pro všechny platformy, ať už PC, mobilní telefon či tablet.

Oproti starému webu Smartfoun.cz nezůstal kámen na kameni, ať co se týče kódování webu, tak designu. Grafický návrh pro nás připravil Milan Mottl Production a inspirace byla čerpána především ze zahraničích webů. Důraz byl kladen především na jednoduchost a uživatelskou přívětivost. Základ webu tak tvoří hlavička, která zůstala ve věrných barvách dřívějšího webu, avšak nově v sobě skrývá zjednodušené logo a šest základních kategorií pro rozdělení článků. Kategorie recenze pak skrývá ještě jednotlivé subkategorie dle druhů jednotlivých zařízení a značek. Zcela vpravo nechybí ikonka lupy pro vyhledávání v obsahu webu.

Pod hlavičkou stejně jako u starého webu nechybí slider, tentokrát jsou ale rovnou tři. Největší slouží pro zobrazování nejčerstvějších novinek, po boku mu sekunduje menší slider pro recenze a články. Zcela vpravo jsou k vidění dvě okénka pro takzvané přišpendlené příspěvky. Jedná se o příspěvky, u kterých jsme usoudili, aby vám čtenářům byli delší dobu na očích.

Poté se již dostáváme k jednotlivým kategoriím. Ve třech řadách pod sebou se nachází nejnovější články, novinky a recenze vždy v pořadí 4 + 2 po posunutí. Krom nadpisu si lze přečíst rychlé info o článku a lze si zobrazit informace o datu publikace, autorovi a o počtu komentářů, které jsou spárovány s Facebookem. V patičce webu je k vidění kompletní nové logo webu a lze najít záložku kontakt či odkazy na sociální sítě.

Po otevření článku či recenze je k vidění velký náhledový obrázek opět s informacemi, jako je datum publikace či autor. Zde můžete narazit na upozornění „Starší článek“. Je to z důvodu změny koncepce psaní článků, tudíž se někdy můžete setkat se články s nadpisy, které jsou například psány velkým písmem nebo mají menší náhledové obrázky – jednalo se o styl psaní článků do roku 2017. V závěru každého článku pak nechybí informace o zdroji, jednotlivé tagy a možnost zanechat komentář.

Tabletová verze se příliš neliší od verze desktopové, drobnosti však k nalezení jsou. Proběhlo mírné „ošizení“ o některé prvky kvůli přizpůsobení menší úhlopříčce a ovládání dotykem, rovněž ale i kvůli úspoře mobilních dat uživatele. Design je responzivní, tudíž se přizpůsobí používání tabletu jak na šířku, tak i na výšku. Režim pro tablety se vám může zobrazit i na jiných zařízení, například na přenosných počítačích, vzhledem k úhlopříčce a rozlišení displeje. Jedním z příkladů je 13″ Macbook Pro. Zda vaše zařízení používá tabletovou verzi poznáte podle zarovnání obsahu patička na střed. Verze pro PC navíc disponuje Facebook pluginem.

Pokud je tabletová verze velmi shodná s tou pro desktop, u verzi pro mobilní telefony se to určitě říci nedá. Uživatelské prostředí mobilní verze webu je zcela jiné než u desktop verze, především z důvodu malé úhlopříčky a ušetření dat uživatele. Na domovské obrazovce tak nejdete pouze jeden slider pro novinky, další obrázky budete hledat jen marně. Pod sebou se zde nachází jednotlivé kategorie vždy se šesti nejnovějšími příspěvky. Po rozkliknutí konkrétního článku se vám zobrazí náhledový obrázek s informacemi o článku, v textu již nechybí fotografie a na konci článku jsou samozřejmě k vidění informace o zdroji, tagy a prostor pro přidání komentáře. Zcela nahoře se nachází zelená domovská lišta s rychlým odkazem na novinky a články, nechybí ale ani rozšířené menu pro další jednotlivé kategorie či kontakt. V patičce jsou pak již tradičně k vidění odkazy na sociální sítě.

Koncepční změnou prošli především recenze, které nově zobrazují tabulku s technickými specifikacemi, nové hodnocené kategorie a zcela v závěru inovované hodnocení doplněné o klady a zápory. Změny se týkají i testu multimediálních systémů automobilů, kterým se budeme i nadále věnovat. Celkový směr webu se ale nijak razantně nemění – stále chceme být web, který vás bude informovat o novinkách ze světa chytrých zařízení, budeme vám nadále přinášet zajímavé články a recenze, a to nejen chytré elektroniky. Sledovat nás můžete nadále i na sociálních sítích, konkrétně na Facebooku, Instagramu, Twitteru, Google+ a brzy i na YouTube.

Pevně věříme že se vám nový Smartfoun.cz líbí, že vás náš obsah bude bavit a velmi se těšíme na spolupráci v roce 2017! Velké poděkování patří studiu Simple Design. Více si o novém webu můžete přečíst zde.

V komentářích pod článkem nám můžete zanechat vaše hodnocení, případně se s námi podělit o vaše připomínky

Tagy Smartfoun.cz