Novinky

Nokia 9 na prvních snímcích: nabízí 5,3″ QHD displej, always-on či duální fotoaparát

Michael Krahulec22.5.2017 - 13:00 Novinky

Redaktorům portálu frandroid.com se do rukou dostala maskovaná Nokia 9 pro vyzkoušení fotoaparátu. I přesto že se výrobce snažil telefon zakrýt co nejlépe to šlo, musel nechat odkryté některé části, mezi které například patří zdířka pro napájení, sluchátka či reproduktor. Díky tomu víme, že nová Nokia nabídne USB-C slot a skvělou zprávou je, že zůstává 3,5 mm Jack pro sluchátka.

Viditelný je i displej, který se pyšní úhlopříčkou 5,27palce s QHD rozlišením, maximálním jasem 530 nitů a funkcí always-on. Pod displejem se nachází pohonné ústrojí, které čítá chipset Snapdragon 835 od Qualcommu, jemuž sekundují 4 GB operační RAM paměti a 64 GB interního prostoru pro data uživatele. O celý chod se potom stará Android ve verzi 7.1.1., přičemž energii dodává baterie s neznámou kapacitou, tu je však možné nabíjet velmi rychle díky technologii QuickCharge 3.0.

Zadní straně dominuje dvojice 13 MPx fotoaparátů s duálním LED bleskem a laserovým autofokusem. Více informací o fotoaparátu není známo, můžete se však podívat na výsledné fotografie. Zprávy o datu představení nejsou prozatím k dispozici, spekuluje se však, že se Nokia 9 bude prodávat za cenu kolem 700 až 750 dolarů (15 400 – 16 500 Kč).

 

Zdroj

Tagy Android Nokia Spekulace Technologie