Novinky

Lenovo Moto Z2 Play na prvních snímcích: opět zaujme přídavnými moduly

Michael Krahulec22.5.2017 - 10:00 Novinky

Lenovo Moto Z Play přišlo jako trochu jiná varianta zbrusu nové  a špičkově zpracované vlajkové lodi Moto Z. A kupodivu se těšila velkého úspěchu a chvály, jelikož stejně jako větší sourozenec nabídla poměrně slušný design, možnost připojení modulů Moto Mods či dosti velkou kapacitu baterie. A proto se Lenovo po poměrně krátké době rozhodlo přijít s druhou generací tohoto modelu.

Čínská společnost zvolila logický a jednoduchý název, tedy Lenovo Moto Z2 Play, přičemž Čínský regulační a certifikační úřad TENAA jej certifikuje jako zařízení s označením Motorola XT1710-08. A jak už je u tohoto čínského úřadu zvykem, na povrch se dostávají fotografie tohoto zařízení, které jsou povinnou součástí oné certifikace. Co se designu týče, velká revoluce se nekoná. Lenovo jednoduše pouze modernizovalo a nutno podotknout, že předchozí generace již vypadala velmi slušně, tudíž nebylo moc co vylepšovat.

Přední straně tak dominuje 5,5palcový AMOLED Full HD displej se čtečkou otisků prstů v domovském tlačítku a 5 MPx selfie fotoaparát. Naopak na zadní straně najdeme velký 12 MPx fotoaparát. Tato hodnota je velmi zajímavá, jelikož předchůdce se chlubil 16 MPx. Zdá se tedy, že Lenovo má ve svém portfoliu nový snímač, který fotí lépe i přes snížení megapixelů. Pravděpodobně se jedná o totožný snímač se světelností f/1.7, který je k vidění u modelu Moto G5 Plus.

Uvnitř zařízení, které se chlubí tloušťkou 5,99 mm, se ukrývá chipset, jehož název je jako obvykle utajen, pyšní se však osmi jádry taktovanými na 2,2 GHz, tudíž se bude s největší pravděpodobností jednat o Snapdragon 626 od Qualcommu. Kapacita operační RAM paměti se zastavila na 4 GB, interní úložiště nabízí uživateli 64 GB. Energii zařízení dodává baterie s kapacitou 2 820 mAh, což je velmi značné snížení kapacity oproti předchozí generaci, která se chlubila 3 510 mAh. Zdá se tedy, že Motorola snížila kapacitu na úkor tloušťky telefonu, přičemž dostatek energie budou pravděpodobně zajišťovat nové Moto Mods. Oficiálního představení bychom se měli dočkat již 8. června.

 

Zdroj

Tagy Android Lenovo Moto Motorola Spekulace