fotka redaktora ČlánkyNovinky

Kteří výrobci dodávají aktualizace Androidu do Česka nejrychleji?

Tomáš Vondra18.1.2017 - 14:00 ČlánkyNovinky

Když si kupujete dražší telefon, počítáte nejen s výkonným hardwarem, ale i s aktualizacemi pro následující roky. To platí pro „jablíčkáře“ i pro uživatele systému Android. Zatímco nový iOS je vydáván jednotně a rychleji, Android je nejdříve představen, poté ovšem různí výrobci teprve dolaďují systém pro svoji nástavbu a někomu to trvá dobu delší, někdo si ale naopak pospíší. My vám přinášíme žebříček výrobců nejrychlejších.

8. HTC

Osmou a v našem hodnocení poslední příčku obsadilo tchaj-wanské HTC, které je svou dobrou uživatelskou podporou známé. Ačkoli aktualizace pro vlajkový model HTC 10 u nás ještě nevyšla, ikdyž byla oznámena na 24. leden, což znamená, že na aktualizaci by jsme si počkali 155 dní. Není však jisté, že se aktualizaci povede včas připravit včas.

7. Huawei / Honor

Poslední příčku rovněž můžeme a nemusíme přisoudit čínskému Huawei a její značce Honor. Obě společnosti oznámili totiž aktualizace pro svá zařízení P9 a Honor 8 na brzké dny. Někdy však brzké dny mohou znamenat i více než týden. Ovšem beta verzi nejnovějšího Androidu je možné si stáhnout již nyní. Tuto možnost uživatelé HTC nemají a proto čínské duo stavíme před něj, na sedmé místo.

6. Samsung

Jihokorejský gigant se nikdy neřadil mezi „rychlíky“, co se aktualizací týče. Pravděpodobně je to tím, že jeho nástavba TouchWiz je velmi složitá a od čistého Androidu se velmi liší. Pro své vlajkové modely Galaxy S7/S7 Edge oznámil aktualizaci na 17. ledna, což jej se 148 dny čekání řadí na šesté místo.

5. OnePlus

Čínský výrobce založený a vlastněný společností Oppo je na trhu s mobilními telefony znám jako zabiják vlajkových lodí. Bohužel, ačkoli je Oxygen OS, na kterém zařízení od OnePlus fungují, velmi podobný čistému Androidu Nexusů (nyní již Pixelů), rychlostí aktualizací letos mnoho vlajkových lodí nezabil, a proto se se svými 131 dny řadí na páté místo.

4. Xiaomi

Čínský Apple, jak je Xiaomi občas nazýváno, své komunitě starající se o překlad verzí do češtiny poslední dobou práci příliš neulehčuje. To ovšem nebránilo k tomu, aby nový Android pro své Mi5 vypustili po 119 dnech a zařadili se tak na čtvrté místo.

3. Lenovo Moto

Od akvizice Motoroly Lenovem se kvalita nyní již sjednocené mobilní divize rapidně zvedá. Také proto vydalo Lenovo aktualizaci pro své Lenovo Moto Z již 13. prosince, což je přesně týden před Xiaomi. Celkově tedy vydalo Lenovo aktualizaci po 113 dnech a obsadilo bronzovou příčku.

2. LG

Jihokorejský výrobce, kterému se poslední dobou příliš nedaří prodávat své modely, se svým zákazníkům snaží poskytnout dlouhodobou podporu. Tento rok se mu podařilo do České republiky dostat aktualizaci na Android 7.0 „Nougat“ pro svůj vlajkový model G5 za 105 dní a my jej za to ověšujeme pomyslnou stříbrnou medailí.

1. Sony

Nástavba japonského elektronického giganta pro jeho mobilní zařízení se od čistého Androidu dosti liší, i přesto je  Sony nejrychlejší v letošním závodě „o nejrychlejší nugát“. Sony se povedlo do našich končin dovést nový Android za 100 dní na Xperii XA a ocitá se tedy na prvním místě našeho žebříčku.

Zdroj

Tagy Aktualizace Android Android N Nougat