fotka redaktora Články

Huawei uvádí v Londýně první výstavu mapující fenomén selfie

Michael Krahulec31.1.2017 - 11:40 Články

Společnost Huawei, třetí největší výrobce smartphonů, ve spolupráci s galerií současného umění v Londýně Saatchi Gallery oznámila uvedení výstavy „From Selfie to Self-Expression“ (Od selfie k sebevyjádření). Jedná se o první exhibici mapující historii selfies, a to od dob „velkých mistrů“ až po současnost. Výstava potrvá od 31. 3. do 30. 5. 2017. Součástí projektu je fotografická soutěž pro širokou veřejnost #SaatchiSelfie. Vítězové získají nejnovější smartphone Huawei a jejich díla budou součástí výstavy v Saatchi Gallery.

Mezi uměleckými díly návštěvníci naleznou skvosty z rukou umělců, jako Kutluğ Ataman, Christopher Baker, Juno Calypso, Tracey Emin, Van Gogh, Mohau Modisakeng, Rembrandt, Cindy Sherman, Gavin Turk nebo Velazquez. Návštěvníci tak budou mít možnost vedle sebe vidět díla mnoha vlivných a významných umělců spolu s ikonickými selfie snímky současné digitální éry. „From Selfie to Self-Expression“ má mimo jiné poukázat na rostoucí roli smartphonu coby uměleckého prostředku pro sebevyjádření. Součást výstavy bude také prezentace uměleckých děl deseti mladých talentovaných britských fotografů. Ti vytvoří prostřednictvím smartphonu Huawei několik kreativních selfie konceptů.

Partnerství Huawei a Saatchi Gallery si klade za cíl podpořit kreativní vyjádření kohokoliv a kdekoliv na světě. Kooperace se Saatchi Gallery je součástí snahy společnosti Huawei o další posun v mobilní fotografii a navazuje na spolupráci Huawei s fotografickou společností Leica, jež se podílí na vývoji duálních fotoaparátů nejnovějších top modelů Huawei. V rámci připravované výstavy společnost Huawei a Saatchi Gallery rovněž nabídnou jedinečnou šanci všem umělcům, fotografům a nadšencům z celého světa k prezentaci svých vlastních kreativních selfies právě v Saatchi Gallery v Londýně, a to prostřednictvím soutěže #SaatchiSelfie. Zúčastnit se a vyhrát tak mají šanci i fotografičtí nadšenci z České republiky. Soutěže je možné se účastnit od 23. ledna 2017.

 

Zdroj: tisková zpráva

 

Tagy Huawei Selfie