fotka redaktora Novinky

Apple iPhone 8 bude velikostně mezi iPhonem 7 a 7 Plus, ukazují nové snímky

Michael Krahulec23.5.2017 - 13:00 Novinky

Apple iPhone 8 je po Samsungu Galaxy S8 nejočekávanější novinkou tohoto roku, a to především díky tomu, že se jablečný výrobce nechal slyšet, že osmička bude zcela revoluční, například i co se týče designu, který byl po několik let více méně podobný. Otázkou tak například je, jaké rozměry nový iPhone nabídne.

Na veřejnost v těchto dnech unikl snímek jakýchsi kovových forem, které patří iPhonům 7 (recenze) a 7 Plus (recenze) a právě i novince iPhone 8. Je tedy patrné, že nový iPhone přijde v pouze jedné velikostní variantě, která bude mít úhlopříčku displeje zřejmě kolem 5palců. Ještě před pár dny se ale spekulovalo, že iPhone 8 přijde s 5,8″ úhlopříčkou, čímž by se stal ještě větším smartphonem než iPhone 7 Plus se svými 5,5palci. My se spíše přikláníme k první variantě, a to i s přihlédnutím k tomu, že Apple pravděpodobně již verzi Plus nepředstaví, jak se v technologických médiích spekuluje.

Z formy, které se využívají většinou pro výrobu příslušenství, lze dále vyčíst, že iPhone 8 přijde s duálním fotoaparátem, který bude poskládán vertikálně. Z dřívějších úniků pak víme, že by novinka měla přijít s OLED displejem a 3D snímačem předního fotoaparátu. Dále se například ví, že Apple tentokrát vsadí na skleněná záda a nebo že by se první kusy mohli do rukou nových majitelů dostat již v říjnu. Do té doby je ještě času dost a informací o iPhonu 8 bude s jistou ještě přibývat.

 

Zdroj

Tagy Apple iOS iPhone Spekulace