fotka redaktora ČlánkyNovinky

Apple iPhone 6 Plus se samovolně vznítil během noci: z boků mu šlehaly plameny

Michael Krahulec2.2.2017 - 11:10 ČlánkyNovinky

Každý fanoušek chytrých zařízení má ještě v jasné paměti kauzu vybuchujících Samsungů Galaxy Note 7, u kterých se výrobce snažil seč mu síly stačily, aby problém vyřešil, nakonec byl však jihokorejský gigant nucen phablet stáhnout z prodeje, vykoupit již prodané kusy a před pár dny uspořádat tiskovou konferenci, na které „nečekaně“ zveřejnil, že za problémy stála baterie, konkrétně nedostatek prostoru kolem ní, následkem docílení co nejmenší tloušťky zařízení.

Nyní zpravodajská stanice NBC přišla se zprávou z Floridy, která prozrazuje, že podobný problém trápí i Apple. Nejmenovanému páru z Palm Harbor se totiž stalo, že během spánku se jim v ložnici na nočním stolku samovolně vznítil iPhone 6 Plus (recenze). Žena popisuje, že měla obličej velmi blízko nočního stolku, když ji obličej doslova ofoukly plameny. Díky lehkému spánku se okamžitě probudila a uviděla, jak z boků zařízení šlehají plameny. Vše nakonec zachránil manžel, který požár košilí udusil. Pokud by prý reakce nebyla takto rychlá, zřejmě by za několik sekund chytly od požáru i záclony, což už by bylo velmi nebezpečné.

 

Telefon byl starý přes dva roky a byl napájen originální nabíječkou, tudíž se jedná s největší pravděpodobností o vadu výrobku, nikoliv špatné zacházení. Jedná se o velmi ojedinělý případ, ale již dříve na Floridě se stalo, že se muž ráno probudil a telefon měl nafouklou baterii, čímž se poškodila i konstrukce telefonu. Rovněž se jednalo o iPhone 6 Plus. V případě ženy se Apple k celé kauze postavil čelem, poděkoval NBC za nahlášení, ženě se omluvil a slíbil náhradu v podobě 750 dolarů (16 500 Kč) na bankovní účet, jakmile telefon odešle do servisu Applu.

 

Zdroj

 

Tagy Apple iOS iPhone