fotka redaktora AplikaceNovinky

Aplikace Google Contacts dostala Material design a nové funkce

Lukáš Hirt1.2.2017 - 12:05 AplikaceNovinky

Již uběhla dlouhá doba od poslední změny prostředí Google Contacts, konkrétně naposledy tato aplikace změnila svůj vzhled v roce 2015. Nyní však dorazil Material design a některé další novinky. Aplikace přináší možnost propojení údajů z vašeho Google účtu a vašich manuálně přidaných kontaktů nebo sloučení duplikovaných informací.

V horní části na vás čeká velký řádek s možností vyhledávání. Stavová lišta, jenž se nachází v boční části, může být nově skryta. Připravíte se tak však o možnost rychlého přístupu k duplikátům, často používaným kontaktům, nastavení, štítkům nebo rychlým možnostem pro import, export, tisk nebo vrácení posledních změn.  Při prohlížení vašich kontaktů je můžete zvýrazňovat, přidávat mezi oblíbené, upravovat a přidávat manuálně další informace. Po označení více kontaktů se vám zpřístupní možnost je sloučit, skrýt, odstranit nebo odeslat hromadný email.

Další novinkou se potom staly „plavoucí“ prvky. Tím je například tlačítko pro vytvoření nového kontaktu, které se nachází v pravém dolním rohu. Jednotlivé kontakty se vám otevírají v nových kartách a obsahují údaje o kontaktech z Google účtu, vámi vložené údaje a nově také s vaší interakcí s danou osobou. Všechno se poté nachází v jednom novém okně namísto otevření nové stránky.

S novým prostředím dorazilo také zjednodušení. To se projevuje zobrazením pouze základních informací u náhledu kontaktu, které obsahují e-mailovou adresu, telefonní číslo a pracovní pozici. Vznikla tím ale také spousta nevyužitého prostoru. Pokud by se vám nové prostředí nijak nezamlouvalo, je zde umístěna možnost přepnutí do předchozí verze.

Zdroj

Tagy Aktualizace Aplikace Google